20.06.2017

"ZŁOTY" ALAN

 

Wychowanek Gorzovii Gorzów – Alan Kulczycki nie miał sobie równych w rozegranych w Krakowie indywidualnych mistrzostwach Polski w kategorii żaków w tenisie stołowym. Idąc śladami swojego starszego brata Samuela (trzy złote medale w IMP juniorów), młodszy z braci 11-letni Alan dorzucił do rodzinnej kolekcji medalowej dwa złote krążki, wygrywając rywalizację w grze singlowej (w finale pokonał 3:0 Marcela Błaszczyka z Dwójki Rawa Mazowiecka), nie tracąc w całych mistrzostwach seta , zaś w grze deblowej grając w parze z Szymonem Zguczyńskim (SMS Włodawa) w finale wygrali z parą Błaszczyk, Michał Wandachowicz (Chrobry Międzyzdroje) 3:1.

 

Inny lubuski zawodnik Damian Danowski (ZKS Drzonków) grając wspólnie z Szymonem Maciejewskim (TKKF MOSiR Dukla) dotarł do ćwierćfinału gry podwójnej, gdzie ulegli 0:3 późniejszym triumfatorom tego turnieju.

 

 

 

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA LUKSEMBURGA

 

W międzynarodowych mistrzostwach Luksemburga w tenisie stołowym z udziałem zawodników z 10 państw europejskich, uczestniczyli też pingpongiści ZKS-u Drzonków. Najwyżej z nich sklasyfikowany został młodzik Filip Krzywniak – 2. lokata, kadet Jakub Jankowski – 4 miejsce, junior Łukasz Wachowiak – 5, juniorka Dominika Gilewska – 8 i kadetka Gabriela Sokołowska – 14 pozycja.

 

 

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

 

W Rawie Mazowieckiej odbyły się mistrzostwa krajowe szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Drużyna VII LO z Zielonej Góry w składzie: Grzegorz Felkel i Kamil Nalepa (op. Agnieszka Maleńczuk-Oleszak) nie miała sobie równych i wywalczyła tytuł mistrzowski.

 

 

MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

 

W Działdowie rozegrano finał mistrzostw Polski szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym. Drużyny Gimnazjum Nr 13 z Zielonej Góry wywalczyły dwa medale, srebrny chłopcy w składzie: Jakub Jankowski, Andrzej Kopecki i Szymon Najder i brązowy dziewczęta w składzie: Marta Chmielik, Dominika Gilewska i Gabriela Sokołowska. Trenerem obu zespołów jest Paweł Sroczyński.

 

 

WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA INDYWIDUALNEGO I KLUBOWEGO

 

Lubuski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Gorzowie ogłosił wyniki współzawodnictwa indywidualnego i klubowego za sezon rozgrywkowy 2016/2017. Współzawodnictwem objęte były rozgrywki ligowe i pucharowe oraz turnieje wojewódzkie, ogólnopolskie oraz mistrzostwa województwa i kraju.

Indywidualnie:

seniorki – 1. Emilia Kijok (Zielona Góra), 2. Justyna Rozenblut (Warta Kostrzyn), 3. Aleksandra Kozłowska (Gorzovia Gorzów);

seniorzy – 1. Jakub Perek, 2. Bogusław Koszyk (obaj Warta), 3. Marco Golla (ZKS Drzonków);

juniorki – 1. Julia Sobolska, 2. Paulina Balukiewicz (obie Gorzovia), 3. Dominika Gilewska (Zielona Góra);

juniorzy – 1. Kamil Nalepa, 2.Szymon Najder, 3. Łukasz Wachowiak (wszyscy ZKS);

kadetki – 1. Gilewska, 2. Gabriela Sokołowska (ZKS), 3. Amelia Wiącek (Warta);

kadeci – 1. Jakub Jankowski, 2. Damian Korczak, 3. Andrzej Kopecki jr (wszyscy ZKS);

młodziczki – 1. Dominika Magdziarz (UKTS Lubsko), 2. Klaudia Koryzna, 3. Roksana Koryzna (obie Bocian Słońsk);

młodzicy – 1. Filip Krzywniak, 2. Mateusz Zalewski (obaj ZKS), 3. Alan Kulczycki (Gorzovia-Vetoquinol);

żaczki – 1.Aleksandra Poźniak (ZKS), 2. Paulina Wasielewska (Gorzovia), 3. Magdalena Szychowska (Bocian);

żacy – 1. A.Kulczycki, 2. Damian Danowski (ZKS), 3. Mateusz Kowalski (Bocian);

weterani:

kategoria 40-49 lat – 1. Daniel Czerepowski (FSL Aktywni Słubice), 2. Daniel Łakomy, 3. Tomasz Lemanowicz (obaj Jedność Podmokle);

kategoria 50-59 lat – 1. Roman Leśnicki (Gorzów), 2. Jarosław Butkiewicz (Spójnia Ośno Lubuskie), 3. Jan Binczarowski (AZS UZ Zielona Góra);

kategoria 60-64 lat – 1. Bogdan Piasecki (Spójnia), 2. Henryk Zduński (Jofrakuda Świebodzin), 3. Bogdan Koszyk;

kategoria 65 lat i starsi – 1. Tadeusz Nadziejko (obaj Pełcz Górki Noteckie), 2. Jan Nowak (Orzeł Międzyrzecz), 3. Stanisław Kukurowski (Jofrakuda).

Łącznie sklasyfikowano 406 zawodniczek i zawodników.

Klubowo:

1. ZKS – 39.281,5 pkt., 2. Gorzovia – 23.801 pkt., 3. Warta – 13.210,5 pkt., 4. Bocian – 10.521 pkt., 5. Pełcz – 7.230,5 pkt., 6. UKTS – 4.126 pkt., 7. Jofrakuda – 3.537 pkt., 8. Spartakus Otyń – 2.790 pkt., 9. Witniczanin Witnica – 2.454 pkt., 10. AZS UZ – 1.766 pkt.

Łącznie sklasyfikowano 33 kluby sportowe.

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje

    terminarze

dokumenty:
    statut LOZTS
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

    linki

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:

       ekstraklasa kobiet
      
superliga mężczyzn

   I liga:

       I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga mężczyzn (gr. płd.)

 

   II liga:
      
II liga mężczyzn

 

   III liga:

       III liga mężczyzn

  
IV liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   V liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   ligowe rankingi indywidualne

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

KLASYFIKACJA GENERALNA KLUBÓW

Rankingi ogólnopolskie 2016/2017