06.06.2017

BARAŻE LIGOWE

 

Historyczny sukces odnieśli pingpongiści kostrzyńskiej Warty, którzy w ubiegły weekend awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej (superligi), którzy rywalizować będą w najbliższym sezonie rozgrywkowym z elitą polskich i zagranicznych zawodników. Stało się to po wyjazdowym meczu rewanżowym we Frysztaku, gdzie przyjezdni ponownie pokonali miejscowy GMKS Strzelec-Pegaz 6:4 (Perek 2,5, Koszyk 2 i Prądzyński 1,5). Trenerem i jednocześnie prezesem Warty jest Henryk Bąk

Nie udało się awansować pingpongistom Pełcza Górek Noteckich do I ligi, którzy w meczu rewanżowym ulegli w Orzeszu miejscowemu Sokołowi 4:6 (Bortnowski 2, Kępowicz i Kowalski po 1). Główną przyczyną niepowodzenia były przegrane cztery gry deblowe w dwumeczu barażowym.

 


TURNIEJ W HASSELT

Reprezentacja województwa lubuskiego wystąpiła w w 25. międzynarodowym turnieju młodzieży w belgijskim Hasselt, z udziałem ponad 500 zawodników z 13 krajów europejskich i azjatyckich. Przez trzy dni grano w sześciu halach na 180 stołach. Nasza ekipa może pochwalić się pięcioma medalami i trzecią lokatą w punktacji generalnej za Chinami i Niemcami. W turnieju indywidualnym elita-żak nie miał sobie równych Alan Kulczycki (Gorzovia-Vetoquinol), który zdobył złoty medal, srebrne krążki wywalczyli: w kategorii elite-młodzik drużyna chłopców Igor Franc, Mateusz Żelengowski (obaj Jofrakuda Świebodzin) i Michał Frączek (AZS Politechnika Rzeszów), w rywalizacji elite-kadetek drużyna ZKS Drzonków (Julia Dobrowolska, Gabriela Sokołowska) i w kategorii kadetów amator drużyna chłopców Borys Lehr (Smecz Konin), Konrad Zawadzki (Gorzovia), zaś „brąz” w kategorii elite-kadet przypadł w udziale Damianowi Korczakowi (ZKS), Michałowi Kuźbińskiemu (Gorzovia) i Filipowi Lewaszkiewiczowi. W turnieju trenerów do puli finałowej awansował Szymon Kulczycki (Gorzovia), który ostatecznie był drugi.GPP OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Z udziałem 140 zawodników w Gdańsku rozegrano 2. Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Lubuszanie wywalczyli tam kilka miejsc na podium. Kobiety – 2. miejsce Dorota Mituta (ZSR Start Zielona Góra) w klasie 10 i trzecie miejsce Julia Jarosz (GZSN Start Gorzów) w kl. 8; mężczyźni – drugie lokaty Marcin Skrzynecki w kl. 8 i Igor Misztal (obaj ZSR Start) w kl. 10 oraz trzecia pozycja Roberta Hermy (GZSN Start) w kl. 4.

 

MEMORIAŁ M. MAĆKOWIAKA

W VI ogólnopolskim mem. Jarosława Maćkowiaka w Gnieźnie bardzo dobrze spisali się zawodnicy ZKS Drzonków w kategorii mężczyzn do 35 lat. Turniej wygrał Grzegorz Felkel, czwarty był Łukasz Wachowiak, a piąty Jakub Krzywniak.

 

MARINA CUP 2017

W ogólnopolskim turnieju pn. „Marina Cup 2017”, który rozegrano w Szczecinie najlepiej z Lubuszan spisali się Jacek Nowokuński (Gorzovia) sklasyfikowany na 5. miejscu i Tomasz Rakowski (Zielona Góra) – 7.lokata.

 

PINGLA CUP

W Grodzisku Mazowieckim rozegrano III ogólnopolski turniej tenisa stołowego w kategorii skrzatów pn. „Pingla Cup”. Ze startujących tam zawodników lubuskich najwyżej sklasyfikowano wśród dziewcząt Oliwię Parkoła – 11. pozycja, a wśród chłopców Bartosza Dybkę (oboje Bocian Słońsk) – 9. miejsce.

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje

    terminarze

dokumenty:
    statut LOZTS
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

    linki

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:

       ekstraklasa kobiet
      
superliga mężczyzn

   I liga:

       I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga mężczyzn (gr. płd.)

 

   II liga:
      
II liga mężczyzn

 

   III liga:

       III liga mężczyzn

  
IV liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   V liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   ligowe rankingi indywidualne

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

KLASYFIKACJA GENERALNA KLUBÓW

Rankingi ogólnopolskie 2016/2017